- (Обновлено: ) Дмитрий Л.
У перший день конференції All in Top Conf 2015 у Москві, вчора, 18 лютого, представник Яндексу Сергій Пєвцов відповів на питання оптимізаторів про фільтр за накрутку поведінкових факторів.
У першу чергу він розповів про те, на який період накладаються санкції:
Півроку – раніше ніхто навіть не буде дивитися на ваш сайт. Після цього ми проаналізуємо, якщо ми не побачимо порушень, то, може, розбанимо. Санкції накладаються автоматично, є затримки, баги. Це пов’язано з тим, що обробляється великий масив даних. Алгоритми удосконалюються, і потрібно перераховувати тому деякі речі.
Якщо ви будь-коли щось крутили, ви піддаєте дуже великому ризику бізнес, який вам довірили. Я не буду говорити, що ми на 100% впевнені, що ніколи не помиляємося. Не помиляється тільки той, хто нічого не робить. Але всі наші перевірки додаткові, які ми проводимо, коли нам скаржаться, показують, що всі крутять. Всі пишуть одне і те ж саме завжди: «Ми нічого не крутили, конкуренти нам поставили». Усі сервіси накрутки поведінкових факторів ведуть виключно таку комунікацію зі своїми постраждалими клієнтами: «Ви напишіть у Яндекс, що це не ви». На форумі якомусь пишуть: «Я крутив, а як мені тепер вивести сайт з-під бану?» – «А напишіть, що це не ви, а конкуренти, довести це неможливо». Ми все це розуміємо, бачимо, що у більшості випадків сайт крутить самостійно. Ви говорили про те, що потрібно відрізняти співробітників компанії, які постійно сидять на сайті і відмови якісь генерують. Сумнівно, знаючи, як розробляються ці алгоритми, що це могло призвести до санкцій.
– А знімається через півроку також автоматом, як і накладається, або треба все ж таки вести переписку?
Листування краще вести. Просто існують певні затримки, після чого вони (сайти – прим.) потрапляють у певну чергу і там розглядаються. Оскільки для нас це досить все серйозно – ми категорично не вітаємо такого роду просування – тому санкція така жорстка і терміни такі довгі. Ви, будь ласка, задумайтеся, перш ніж щось десь накрутити.
– Хотілося б дізнатися – а півроку точно?
Не раніше. Ну через півроку подивимося. Усе залежить від того, що ви продовжуєте з цим сайтом робити.
– А як накрутити, якщо сайт вже за сотнею?
В сенсі? Результату немає. Його як не було, так і немає.
– А що стосується помилкових спрацьовувань? Що з цим робити?
Я не пам’ятаю, скільки конкретно сайтів під цю санкцію потрапило, але помилки, які ми знайшли, були поодинокі.
– А як ви визначаєте, хто крутить? Господар сайту чи ні.
Я не буду розкривати алгоритм.
– Все ж таки як вчинити тим, хто вважає, що (сайт песимізований – прим.) помилково? У нас був досвід такий, сайт 3 місяці переїждив з одного движку на інший. Я точно знаю, що ніякими біржами ніколи в принципі не користувалися. І в цей момент сайт ухитрився схопити бан, тобто повністю зник із Яндексу. З помилками теж виходить треба чекати півроку, правильно я вас розумію?
Усі пишуть у саппорт, щось розглядається. Але я вам кажу: з досвіду все пишуть одне і те саме завжди, а на ділі виявляється не так.
– Експеримент ми закінчили, накрутку зупинили і на частину сайтів зробили редирект. 29 грудня три з тих, де редиректу не було, пішли, на тих, де був редирект, жодного зниження немає. Крутилося все, тільки потім ми поміняли домен, не чекаючи бану.
Ну що ви, я сумніваюся, що всі-всі-всі сайти, які накручували, отримали санкції.
– Ви говорите, що конкуренти не крутять, крутять самі сеошники. Ну ось Рома (Роман Морозов – прим.) Про «живий щит» розповідає, вони ж це використовують постійно, вас це не бентежить?
Ви знаєте, Рома дуже багато чого говорить, і я не беруся коментувати.
– У мене проект – регіональний сайт, 10 осіб на добу, нормальні показники відмов. Тут різко трафік зростає до 200, і 0%. Тобто відмови майже 100%. Я на другий день пишу в Яндекс про це, і мене все одно банять. Тобто я що, ідіот чи що, сам собі такий порожній трафік накручувати? Як з цим робити? Якщо я попереджувальний лист пишу відразу після цього – по факту.
Ну, може, знаєте, як було, як варіант: ви звернулися в цей накручувального сервіс – вони вам таких жахливих ботів привели. А ви такий: «ух ти йо-майо, треба щось робити».
Ви говорите про показник відмов, багато листів про показник відмов приходить, не все так просто, але ми розуміємо, що бувають якісь помилки, веб-сайт не юзабельний, наприклад.
– Ось я скажу чесно, я взагалі жодного разу не пробував поведінкові накручувати…
А деякі сервіси, ви знаєте, за вас можуть.
– Цікаво дізнатися порядок забаненних сайтів. Скільки: десятки тисяч доменів, сотні тисяч? Скільки під цю чистку підвели моїх колег?
Одиниці тисяч. Орієнтовно 2,3,4 тисячі.
– Якщо у сайту, наприклад, велика відвідуваність, кілька мільйонів на місяць, і ви точно знаєте, що там не може бути поведінкових накруток, але потім зустрічаємо атаку від конкурентів з хорошим бюджетом, ви усуваєте на місяці?
Ви знаєте, сайти, у яких мільйон відвідувань на місяць, більш відповідально підходять до справи, вони не ризикують. Але білого списку немає і якщо ми будемо впевнені, що накрутка є, то, ймовірно, сайт отримає санкції.
– Прокоментуйте, будь ласка, ситуацію з рефспамом. Грубо кажучи, у мене 30 сайтів у роботі є, я бачу, що рефспам береться з нізвідки, це не переходи за посиланнями. Постійно закривати ці переходи немає сенсу, це масова така проблема. Як бути?
Чесно кажучи, я не цілком компетентний відповісти, тобто я не з Метрики. Я знаю, що вони вживали якихось заходів, щоб у звітах їх (переходи – прим.) не було видно, але я, чесно кажучи, не знаю.
За відео з конференції спасибі Юрію Михайловичу!
Коментарі Олени Камськой до заяв Сергія Пєвцова читайте тут.
Еще по теме:
- Як вийти з-під фільтру за переоптімізацію? Два реальних кейси
- Чому скачуть позиції сайту в Яндексі та Google?
- Фільтр афіліювання: як визначити і що робити
Есть вопросы?
Задайте их прямо сейчас, и мы ответим в течение 8 рабочих часов.